Blogi
Tuhanded inimesed kannatavad arsti vea tõttu, kuid jäävad hüvitiseta
Hiljuti avaldas ajaleht Pealinn põhjaliku ja emotsionaalse loo sellest, kuidas raviviga võib põhjustada püsiva invaliidistumise või isegi surma, aga kahju kannatanu piinad jäävad sageli igasuguse hüvitiseta. Vandeadvokaat Olavi-Jüri Luige hinnangul võib selliseid juhtumeid Eestis olla aastas tuhande ringis.
Loe lisaks
Jooksen peaga vastu klaasust ja saan moraalse kahju hüvitist?
Internetis levib üksjagu pilavideoid olukordadest, kus inimesed jooksevad kogemata läbi klaasuste, saamata aru, et tegemist on klaasiga. Kui aga selline asi reaalselt juhtub, siis kas see on inimese enda "rumalus" või vastutab hoone omanik? Ja kas kannatanu saab omanikule esitada moraalse kahju nõude?
Loe lisaks
Kas saab nõuda hüvitist, kui mu lemmikloomale on sihilikult viga tehtud?
Küsimus on eluline, sest loomadega ikka juhtub – nad võivad saada autolt löögi, neelata kogemata või sihilikult haardeulatusse sattunud mürki või muul moel viga saada. Looma omanikule tekitatud (ravi)kulud peab süüdlane hüvitama, aga kas hüvitamisele kuulub ka moraalne kahju?
Sind vallandati diskrimineerival põhjusel? Sul on õigus esitada moraalse kahju nõue!
Diskrimineerivaid põhjuseid, miks töölepinguid lõpetatakse, on tohutult erinevaid – vanus, välimus, lapsepuhkus või ametiühingusse kuulumine on vaid mõned näited. Loomulikult ei ole sellistel põhjustel vallandamine seaduslik. Kui Sind on diskrimineerival põhjusel ebaõiglaselt vallandatud ning oled seepärast kandnud moraalset kahju, on sul õigus nõuda kahju hüvitamist.
Loe lisaks
Töö on sind haigeks teinud? Taotle hüvitist!
Töö ei peaks sind haigeks tegema, aga vahel seda siiski juhtub. Mis on kutsehaigus? Ja kes sellest tekkinud ebamugavused peaks hüvitama? Selgitab Olavi-Jüri Luik.